Lidé

Zakladatelka divadelního spolku. V rámci Nabalkoně je jedním z režiséru, přičemž se ve svých inscenacích snaží nejen o reflexi současného světa, ale také o odlišnost a originalitu. Kromě funkce šéfky se také věnuje scénografii a příležitostně i herectví. Je alfou i omegou celého spolku.
Markéta vystudovala po vzoru svojí babičky dramatickou výchovu na pražské DAMU a poté začala studovat na Katedře divadelních, filmových a mediálních studií.
Markéta Zborníková
principálka
režisérka
V roce 2015 přišel Lukáš s nápadem založit si v Olomouci vlastní filmový spolek. Tak vzniklo filmové uskupení Absent 90´s. To se postupem rozšiřovalo, až narazilo na spolek Nabalkoně, tehdy pouze divadelní. Ve vzájemné spolupráci vznikl v roce 2016 filmový muzikál Stojí hruška.
Lukáš B. Citnar
vedoucí
Nabalkoně film
Po filmovém projektu Stojí hruška se oba spolky spojily a Lukáš se stal vedoucím filmové sekce. Kromě filmu se taky Lukáš věnuje tvorbě audiovizuálních prvků v inscenacích divadelní sekce.
Zpěvák, skladatel, textař, improvizátor, multiinstrumentalista a zvukař. Je jedním ze tří zakládajících členů Nabalkoně a od té doby se stará o veškerou zvukovou a hudební stránku celého spolku. Jako zvukař a skladatel působí i mimo Nabalkoně, kdy skládá a nahrává hudbu do spotů a počítačových her.
Důležité však je, že Nabalkoně je pro něj srdcovou záležitostí, na kterou nedá dopustit. Rovněž je prvním kapelníkem hudebního tělesa Nabalkoně Orchestra.
Karel Vaněk
zvukař
a multiinstrumentalista
Tereza Tvrdá
produkční
Dejte jí do ruky telefon a zařídí vám pštrosa a jako bonus dodá krabičku cigaret. Tereza je sice Tvrdá, ale pouze příjmením. Ve skutečnosti se k ní toto příjmení vůbec nehodí a můžeme ji tak s klidným svědomím označit za prototyp ,,sluníčkového člověka“.
Tereza, coby produkční se vždy stará o organizační stránku věci, zajištění přehlídek a festivalů a catering. Proto je neodmyslitelnou součástí spolku, kde vede tým produkčních asistentů, kteří jí pomáhají v práci na projektech.
Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, studium v Olomouci pro něj bylo jasnou volbou. Jako mladý nadějný sportovec tedy odešel z pohodlí domova na jižní Moravě, aby se mohl naplno věnovat závodnímu judu, které v té době pokládal za prioritu. Vedle tohoto bojového sportu ho však fascinovalo i umění.
V současné době je nejen stálým aktérem na jevišti i na plátně, ale také divadelním produkčním, který udržuje pracovní náboj kolektivu. Snaží se řídit v životě přesnými pravidly juda, které je založeno na etice, na kodexu chování. Úcta k autoritám a respekt k lidem obecně - to jsou hodnoty, které získal ve sportu a to samé aplikuje i na Nabalkoně.
Adam Suchánek
herec
Jeden ze zakládajících členů spolku Nabalkoně. V prvních letech působeni zde vystupoval jako herec a později, po vystudování střední grafické školy, také jako grafik.
Vít Zborník
režisér
grafik
Blízko u srdce mu však zakotvil žánr fyzického divadla. V tomto duchu si také vyzkoušel svůj režisérský debut, kdy se svou experimentální pohybovou inscenací A kráska, zvíře... absolvoval řadu soutěží, včetně celostátní přehlídky Jiráskův Hronov. Od té doby režíruje a pořádá workshopy v duchu pohybového divadla.
V Nabalkoně se jedná o naši vrchní fotografku. Fotografováním se zabývá i v profesním životě. Jako profesionální postmoderní umělec nesnáší, když někdo na fotkách vycení zuby a řekne ,,sýýýr“.
Kromě fotografie se Míša zajímá také o scénografii. Je proslulá svojí láskou ke kýči a podle toho také její scénografické nápady vypadají. Potřebujete květinu v nadživotní velikosti? Napište Michaele a ta Vám ji dozajista ráda nakašíruje.
Michaela P. Linhartová
fotografka
scénografka
Nikoleta Bartošová
herečka
Studentka muzikologie, herečka a guru zdravého životního stylu, jež patří mezi cizokrajné zástupkyně našeho spolku. Tato rodilá Trenčianka ráda cestuje po Evropě, studovala na Univerzitě v Irsku a nakonec zakotvila v Olomouci v našem divadle.
Nikoleta patří mezi herecky nejvýraznější osobnosti našeho spolku. Jako jedna z mála studuje ve volném čase knihy o herectví a hereckých technikách.
Představte si Liv Tyler (ano, je to ta vysoká elfka z filmu Pán prstenů). Odmyslete si elfí uši a máte před sebou Verču Jiříčkovou. Nadšená sportovkyně, cestovatelka a umělkyně. Když zrovna někde nešplhá po skalách, tak hraje divadlo, nebo zpívá, nebo tančí.
Je prostě dobrá a žádaná herečka, která v rámci workshopů ráda objevuje nové zkušenosti nejen v oblasti činoherního herectví. Jako správná sportovkyně umí dodržovat pravidla a dbá na efektivitu práce.
Veronika Jiříčková
herečka
Vášnivý právník DS Nabalkoně, vášnivý herec, vášnivý pivař, vášnivý posluchač Jaromíra Nohavici, vášnivý obecně. Nezní vám samotné ,,Kvido Lotrek“ poněkud suše? Co třeba Sir Kvido Lotrek nebo jednoduše Pán z rodu Lotreků? O tom, zda tento přední komik v Divadle Nabalkoně je, či není ze šlechtického rodu, se dodnes vedou spory.
Kvido Lotrek
herec
Divadlo Nabalkoně však nebyla Kvidova premiéra na studentských divadelních prknech. Na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě byl jedním z předních členů tamějšího divadelního souboru, kde také debutoval se svými prvními autorskými dramaty s názvy Dědictví a Používejte kondom.
Herectví je Albinin sen a ten se stal zároveň její hnací silou, což znamená, že i přes cizí původ se za 4 roky života v České republice naučila zcela obstojně česky.
Kromě klasického herectví se také věnuje pohybovému divadlu a zpěvu. Přešla k nám od konkurenčního (již zaniklého) spolku a od té doby nám přirostla k srdci jako nedocenitelná součást spolku Nabalkoně.
Albina Feofilaktova
herečka
Peter Gábor
pianista
Peter se přidal k Nabalkoně v říjnu 2016, kdy ohromil nejen svým charismatickým vystupováním, ale také dokonalou hudební improvizací. Hudbě se věnuje už od malička. V pouhých 5 letech začal hrát na klavír a láska k tomuto nástroji mu vydržela až do dnešních dnů.
V divadle Nabalkoně se zaměřuje na hudební kompozici, přičemž zatím spolupracuje na tvorbě hudby pro inscenace a filmy. Dle jeho slov se dá v životě dosáhnout čehokoliv, jen to člověk musí opravdu a ze srdce chtít.
Zuzana Česáková je další posilou mezi herečkami. I když s ní rodiče měli jiné plány, je jednou z nejostřílenějších členek týmu, která má svůj profil na ČSFD už nějaký ten pátek.
V současnosti patří mezi nejobsazovanější herečky jak ve filmové, tak i v divadelní sekci. Pro svůj um a krásu je často zvána i do nejrůznejších spotů a studentských filmů.
Zuzana Česáková
herečka
Filip se přidal k Absent 90´s začátkem roku 2016 a jeho prvním počinem byla role Muže ve filmu Křehká. Ač bylo jeho společné oťukávání s tímto filmovým uskupením jakkoli opatrné a nejisté, když se nedostavil na natáčení kvůli výslechu na policii, tak naši filmaři tušili, že tento kluk s uhrančivým pohledem bude mít ještě co říct.
Filip Harviš
herec
Jako herec a také občasný režisér sbírá zkušenosti, podílí se na projektech i mimo Nabalkoně. Kromě hraní také obsluhuje ve známém olomouckém podniku Los Bastardos.
Krystyna Pękała
vedoucí
hudební sekce
Už na základní škole navštěvovala výuku klavíru a zpěvu, přičemž právě v těchto odvětvích se velmi ráda rozvíjí i dnes. Součástí divadelně-filmového spolku Nabalkoně je od září 2016, kdy se zúčastnila natáčení a zahrála si tak jednu z děveček ve filmovém muzikálu Stojí hruška.
Od té doby u nás uplatňuje své herecké i pěvecké schopnosti naplno. Svým vyjímečným projevem se zapsala do srdce nejednoho diváka.
Rodilý Valach Luděk Ondruch se dostal do Nabalkoně Orchestra na základě konkurzu v roce 2016. V Olomouci studuje Přírodovědeckou fakultu, ale k hudbě a tanci má velmi blízko. Aktivně vystupuje se sborem lidových písní a tanců Javořina a Dunajec, kde se cítí jako ryba ve vodě.
Luděk Ondruch
zpěvák
fujarista
Tohoto ducha v sobě nezapře ani v hudební sekci, kde hraje i na fujaru. Nemá rád anglicky zpívané písně, jelikož jim nerozumí, což ovšem někteří říkají i o valašském nářečí.
Charismatický zpěvák, který se nejvíce proslavil svou satiricky otextovanou coververzí známé písně Karla Gotta. S tímto ,,Bohem české pop music“ se dokonce několikrát setkal. Kamil má zkrátka Karla Gotta rád a Karel Gott má rád jeho.
Spolupracuje na všech filmových projektech, ať už jako herec, skript či kibic. Z pozice herce (specializace - milovník) byl vyhozen kvůli narůstajícímu břichu.
Kamil Bublík
zpěvák
Natál zastává v Nabalkoně pozici asistentky produkce. Nejenom, že tuto funkci plní s vervou a pracovistostí jí vlastní, ale nenápadně se protlačuje i do hereckého ansámblu. Je tedy možné ji vidět nejenom s telefonem v ruce, ale také na prknech, která znamenají svět.
Natálie Šotnarová
herečka
Má unikátní schopnost dělat na lidi zajímavý první dojem, což dokazuje i vtipně laděný rozsáhlý životopis, který dodala ke konkurzu do našeho spolku. Dokáže zaujmout svou roztomilostí, drzostí, výřečností, připadně drsným přístupem, který by od ní člověk neočekával.
V rámci divadelního provozu se jedná o úplného nováčka, který má však cenné people skills a výbornou znalost anglického jazyka. Když zrovna nelétá po světě nebo nedělá terénní výzkumy, tak maluje, kreslí a vyrábí.
V Nabalkoně zastává funkci asistentky scénografie. Dominika razí názor, že nejlépe si člověk může odpočinout u šálku dobrého čaje a pravidelné meditace.
Dominika Hesounová
scénografka
Zuzana Novotná
fotografka
Zuzana má své kvality hlavně v oblasti fotografie, přičemž také pracuje v oblasti grafického designu, tvorby a editace videí a animace.
Součástí Divadelního spolku Nabalkoně se Zuzka stala oficiálně až v říjnu 2016. Neměla k nám však daleko ani v dobách dřívějších, kdy po dobu tří let navštěvovala fotografický kroužek Michaely Petřek Linhartové, naší scénografky a vrchní fotografky.
Radka Dušková, studentka muzikologie na UP a dvorní maskérka v Nabalkoně. Už od malička tíhla jak k hudbě, tak k výtvarnému umění a toto spojení jí vydrželo dodnes. Ve volném čase se také baví líčením lidí ku příležitosti svateb a plesů.
Radka Dušková
maskérka
Líčení však není jediná oblast Radčina zájmu. Další umělecké, především taneční a pěvecké, zkušenosti získala při působení ve folklórním souboru Soběslavská chasa mladá a v pěveckém souboru Melodico. V Nabalkoně je tedy možné zahlédnout ji i na jevišti.
Na konkurz přišel náhodou, jakožto podpora kamarádky. Už během něj si však elán a zapálenost členů spolku oblíbil a rozhodl se, že se k nim zkusí přidat skrze pozici technika.
Rád získává nové zkušenosti v divadelním provozu v nejširším slova smyslu, a proto si díky své multifunkčnosti vysloužil přezdívku „šéf technické sekce“ či „MacGyver“..
Ondřej Zunt
technik