Lidé

Markéta Králová, rozená Zborníková, je spoluzakladatelkou spolku. Je absolventkou pražské DAMU (obor výchovná dramatika) a FF UP (obor divadelní a filmová studia). Studovala doktorát na Katedře divadelních a filmech studií, lektoruje divadelní a dramatické dílny, workshopy, studia anebo také kurzy šití.
V rámci režie má ráda výzvy a snaží se do inscenací vkládat nové prvky. Inscenuje klasické látky s výraznými dramaturgickými zásahy i autorské projekty s osobním sdělením. K většině inscenací i filmům spolupracuje na tvorbě kostýmů, loutek a scénografie. V Kabaretní scéně má na starosti přípravu a chod umělecké produkce a dramaturgii podniku.
Markéta Králová
principálka
režisérka, scénografka
Vít je spoluzakladatel spolku, začínal jako 15ti letý mladý herec, postupně se stal grafikem a režisérem.Je autorem většiny propagačních materiálů a vizuálů jak Kabaretní scény, tak divadelní a filmové sekce a účinkuje v divadelních inscenacích jako herec.
Vít Zborník
grafik, herec
režisér
V jeho režii se odráží vztah k současnému světu, všechny inscenace mají silné sdělení a je v nich cítit inklinace k aletrnativnímu divadlu. Kromě Nabalkoně se Vít věnuje teatrologii a filmologii, je lektorem dramatické výchovy a spolkovým šamanem.
Tereza Tvrdá
produkční
Tereza byla spolu s Lukášem Citnarem ve spolku Absent 90´s a spolu s ním se přidala k Nabalkoně. Svoje organizační schopnosti uplatňuje i mimo Nabalkoně a angažuje se jako jednorázová produkční festivalů nebo profesionálních filmových produkcí.
Tereza se stará o organizační stránku věcí - od tisku plakátů, přes nákup rekvizit až po zajištění přehlídek a festivalů. Je neodmyslitelnou součástí spolku, kde vede tým produkčních asistentů, kteří jí pomáhají v práci na projektech.Kromě toho se stala hlavní provozní Nabalkoně Kabaretní scény a stará se o její chod.
Absolvent Katedry divadelních a filmových studií, momentálně spolupracující s univerzotním centrem audiovizuální produkce a městem Olomouc, v roce 2015 založil v Olomouci filmový spolek Absent 90´s, který se na jaře roku 2016 spojil s Nabalkoně a zapříčil tak vznik intermediálního spolku s divadelní a filmovou sekcí.
Lukáš B. Citnar
režisér, vedoucí
Nabalkoně film
Po filmovém projektu Stojí hruška se Absent 90´s stal filmovou sekcí Nabalkoně, Lukáš přijal název spolku a stal vedoucím filmové sekce. Kromě filmu se věnuje tvorbě audiovizuálních prvků v inscenacích divadelní sekce.V Kabaretní scéně se stará o provozní a technické záležitosti.
Michaela přišla do spolku mezi prvními členy. Nejprve fotografovala, pak se dostala ke scénografii a herectví. Je jednou z nejkrativnějších osobností spolku, je autorskou vizuální podoby Nabalkoně Kabaretní scény, vyrábí loutky, scény a také působivé rekvizity.
Michaela je absolventkou výtvarné výchovy na pedagogické fakultě Univerzity Palackého, bývalou lektorkou výtvarné výchovy ve vzdělávacích zařízeních. Momentálně se věnuje hlavně fotografii a pořádání výstav v Nabalkoně Kabaretní scéně.
Michaela Petřek Linhartová
fotografka, scénografka
herečka
Peter se přidal k Nabalkoně v říjnu 2016. Stal se předním muzikantem, neodmyslitelnou součástí Nabalkoně Orchestry a Kabaretní scény. Tvoří vlastní hudbu k filmům i divadelním inscenacím a doprovází zpěvačky a zpěváky.
Peter Gábor
pianista, skladatel
Kromě Nabalkoně se věnuje muzikologii, koncertuje v kavárnách, restauracích, na večírcích a na dalších akcích a učí hodiny klavíru.
Adam Suchánek
herec, konferenciér
Adam Suchánek je podobně jako Vít Zborník „dítě z dramaťáku“. Jako středoškolák navštěvoval několik let dramatické lekce Markéty tehdy Zborníkové a po několikaleté pauze při začátku studia bohemistiky a divadelní vědy na Univerzitě Palackého se vrátil do Nabalkoně jako herec.
Dříve se věnoval více aktivně judu, ale po úrazu lokte zůstal u sportu pouze jako trenér a divadlo upřednostnil. Za roky fungování ve spolku ztvárnil několik hlavních rolí, objevil se ve filmových snímcích i na jevištích jako moderátor akcí. V kabaretní scéně funguje jako konferenciér.
Ondřej Zunt, student filozofie a angličtiny, se nachomýtl na konkurzu do Nabalkoně, když doprovázel kamarádku. Jeho ochota pomoci a okamžitě přiložit ruku k dílu, mu vysloužila místo ve spolku a také vyznamenání zaměstnance měsíce. Ondřej chystá inscenace, u natáčení dělá runnera, nosí těžké věci, věší, vyrábí a spravuje rekvizity, osvětluje a zvučí.
Při budování Kabaretní scény se výrazně podílel na realizaci Míšiných představ o vizuálu, vyráběl nábytek, instaloval osvětlení atd. Kromě v Nabalkoně se Ondřej pohybuje v Divadle Tramtarie, kde dělá osvětlovače a v Divadle K3 na Konviktu, jehož je správcem.
Ondřej Zunt
technik
Kvido Lotrek
herec
Mladý muž se šlechtickým jménem přeběhl do Nabalkoně z jiného spolku. Studuje právnickou fakultu Univerzity Palackého, žongluje, účinkuje v cizojazyčném divadle, slamuje a píše básně.
Je to jeden z herců s nejzvučnějším hlasem a nejvýraznější mimikou. Často se objevuje v rolích panovníků, ale sluší mu i klauni, stařečci nebo ztracení poetové.
Zuzana Česáková spolupracovala se spolkem Absent 90´s jako filmová herečka. Při přípravách filmového muzikálu Stojí hruška přijala roli jedné z děveček a poté se stala součástí Nabalkoně. Začala jako dlouhonohá reportérka a postupně se dostala k alternativním i klasičtějším inscenacím, zpěvu i tanci.
Zuzana Česáková
herečka
Kromě divadelního herectví působí jako dramaturgyně Divadla na Šantovce, moderátorka olomouckých akcí. Její hlas zní v obchodní galerii Šantovka a její obličej se objevuje v reportážích z Olomouckého kraje a příležitostně v reklamních spotech (nejzajímavější je role párčice v rohlíku).
Albina je rozhodně tou nejmenší členkou spolku. Přijela z Ukrajiny do České republiky studovat divadlo a film. Už tu žije spoustu let, její čeština je stále lepší, stejně tak orientace v divadelní teorii a kritice a v Nabalkoně má své jasné místo.
Hraje v inscenacích i filmech a zpívá na jevištích i v Kabaretní scéně. Sluší jí role mladých krasavic, ale objevila se i jako věštkyně nebo cizojazyčná reportérka.
Albina Feofilaktova
herečka
Radka Dušková přišla do Nabalkoně jako maskérka. V roce 2016 na konkurzu sice zpívala, ale její hlas zněl nejistě, přesto sympaticky, a tak se stala členkou spolku ne jako zpěvačka, ale jako vizážistka. Během let se osmělila a vypracovala na jednu z předních zpěvaček a hereček spolku. Je českou verzí Marylin Monroe, miluje její písně, které samozřejmě má na svém repertoáru.
Radka Dušková
maskérka, herečka, zpěvačka
Pro její fotogeničnost se okrajově věnuje fotomodelingu, její tvář využívá e-shop s retro oblečením, účinkuje v amatérských filmech a krom toho líčí a češe všechny členy spolku. Kromě toho studuje muzikologii na Univerzitě Palackého, tančí lidové tance a vede dramatické kroužky pro předškolní děti.
Filip Harviš
herec
Filip Harviš působil ve spolku Absent 90´s jako filmový herec. Po sloučení zůstal s Nabalkoně a přijal novou výzvu – divadelní herectví.
Přes několik alternací se dostal k výraznější roli v Láskabaretu a dalších inscenacích, ale víc je stále vidět na filmovém plátně. Kromě herectví se věnuje provozu baru v Kabaretní scéně a natáčení reklam a spotů.
Veronika Jiříčková je z Prostějova. Během střední školy účinkovala v Divadle Point a v průběhu studia rekreologie na olomoucké univerzitě se přidala k Nabalkoně.
Veronika Jiříčková
herečka
Veronika neustále sportuje a cestuje, její povaha velí objevovat nové světy, možná to byl jeden z důvodů, proč zrovna ona ztvárnila postavu indiánské princezny Pocahontas. Kromě toho hrála myšlenku, co jako pták odletí v Láskabaretu nebo mladou princeznu Ifigenii, co skrze kruté rozhodnutí otce rychle dospívá v ženu. Veronika umí krásně tančit a příležitostně také dělá choreografie.
Zpěvák, skladatel, textař, improvizátor, multiinstrumentalista a zvukař. Je jedním ze tří zakládajících členů Nabalkoně, začínal jako muzikant a herec, založil hudební těleso Nabalkoně Orchestra, ale postupně se stal spíše součástí technické sekce. Momentálně funguje jako externista.
Jako zvukař a skladatel působí i mimo Nabalkoně, kdy skládá a nahrává hudbu do spotů a počítačových her. Je absolventem bakalářského studia na pedagogické fakultě UP, kde pracuje jako zvukař.
Karel Vaněk
zvukař
a multiinstrumentalista
Nikoleta Bartošová
herečka
Slovenská herečka Nikoleta se přidala k Nabalkoně v rané fázi. Její první role nebyla velká, ale zanedlouho spolek objevil její potenciál a začal ho využívat. Nejzajímavější role byly bezpochyby role hospodářky ve filmovém muzikálu Stojí hruška a postava Lady Bracknellové v inscenaci Jak je důležité míti Filipa.
Nikoleta je absolventka muzikologie na Univerzitě Palackého, neustále se vzdělává v oboru herectví, zajímá se o současné divadlo a hudbu, sama zpívá, cestuje po světě, umí několik jazyků a produkčně se podílí na organizaci velkých hudebních festivalů. Bohužel ji pracovní příležitosti odvádějí zpět na Slovensko a na olomouckých jevištích je ji vidět jen ojediněle.
Světlana Círová do spolku přišla krátce po otevření Kabaretní scény. Začala se zajímat o propagaci spolkových aktivit a postupně ji převzala.
Je studentkou dramaterapie na PdF UP, barmankou v Kabaretní scéně a člověkem, co věčně drží telefon v ruce a postuje příspěvky na sociální sítě.
Světlana Círová
PR
Bára Kaštovská
asistentka produkce
Bára Kaštovská se ke spolku přidala na podzim roku 2017, kdy vyhrála konkurz na asistentku produkce.
Je studentkou Katedry divadelních a filmových studií FF UP, barmankou v Kabaretní scéně, příležitostnou asistentkou režie a produkční divadelních i filmových projektů.
Barbora Genser přišla do Nabalkoně jako zpěvačka Kabaretní scény. Spolek si ji oblíbil kvůli jejímu hlubokému hlasu a extravagantnímu stylu oblékání. Stala se neodmyslitelnou součástí hudební sekce a postupně získává i herecké zkušenosti.
Je studentkou žurnalistiky a politologie na Univerzitě Palackého, členkou brněnského kabaretního souboru a amatérskou kadeřnicí, jejíž služby už využívá téměř celý spolek.
Barbora Genser
zpěvačka, herečka
Petr Šuráň přišel do Nabalkoně jako valašská vlna energie. Kromě obrovského hlasového rozsahu disponuje také hereckým a muzikantským talentem. V jeho pěveckém repertoáru jsou písně Karla Gota, lidovky z Moravy, ale také československé hity. Přes všechnu jeho skromnost se jako hráč na harmoniku ukázal až v první sezoně Kabaretní scény.
Petr Šuráň
zpěvák, herec
Zprvu dostával jen alternace již nastudovaných rolí, ale postupně přes postavu náčelníka v indiánské pohádce se dostává k zajímavějším hereckým výzvám. Studuje právnickou fakultu Univerzity Palackého, ale na jevišti je jako doma.
Barbora Kovalíková
zpěvačka, muzikantka,
herečka
Barbora Kovalíková se ke spolku přidávala pozvolna. Její nesmělejší povaha jí nedovolila hned vpadnout do chodu spolku, tak začala u klavíru a mikrofonu se samostatnými večery v Kabaretní scéně. Její hlas je ovšem natolik výjimečný, že netrvalo dlouho a hned byla zaangažována do divadelních inscenací.
I přes to, že tuhle studentku bohemistiky občas přemáhá strach a stud, staví se výzvám, s odvahou vystupuje ze své komfortní zóny a plnohodnotně se zapojuje do mnoha aktivit spolku. Kromě Nabalkoně se objevuje v inscenaci Starci na chmelu v Moravském divadle.
Julie Brožová je absolventka pražské konzervatoře, která do Nabalkoně přišla v prvním ročníku na vysoké škole. Studuje dramaterapii, hraje na všechny druhy kytar a ukulele, zpívá, tančí a vede kurzy jógy smíchu.
Na jevišti se objevuje jako herečka, zpěvačka a muzikantka.
Julie Brožová
zpěvačka, muzikantka,
herečka
Martin Kříž je nejmladším členem spolku. Od střední školy navštěvoval dramatické studio, pomáhal při stavbě Kabaretní scény, alternoval v inscenaci Jak je důležité míti Filipa a pak dostal první roli.
Martin Kříž
herec
Martin umí leccos spravit, připravit scénu, ozvučit nebo nasvítit představení, takže je podporou jak hereckého ansámblu, tak technické sekce.
Martin Olšan studuje dramaterapii a po Olomouci chodí bos i v zimě. Hraje na všechny kytary a také zvláštní druh fléten.
Má svébytný styl humoru i oblékání, umí skvěle připravit vodní dýmku a společně s Vítem Zborníkem připravuje šamanské večery.
Martin Olšan
herec, muzikant
Anna Řezníčková se přidala do Orchestry. Hraje na violu, a proto si z ní muzikanti dělají legraci. Ale není na ní nic směšného, ba naopak.
Anna Řezníčková
muzikantka
Anna je skvělá hudebnice, doprovází koncerty a hudební produkce, spoluvytváří hudbu k inscenacím i filmům. Umí jamovat i přiložit ruku k dílu.